Jdi na obsah Jdi na menu
 


postřehy - zkušenosti

 

BORELIE A BOR. TOXINY

viz. článek KLÍŠŤATA (v MENU)

ZAHRÁDKA

Pokusím se používat focení. Kapičky opět ukázaly svoji sílu a komu řeknu nevěří frown. Většina se surprise  no a nevěří. Cibule opět letos ležela zkroucená na záhonku a po aplikaci postřiku kapičkami (spirobor, nobacter, virtox, vegeton) naředěných ve vodě po týdnu vstala a vyrostla z ní krásná cibule. Tato směs uvedla "do klidu" i česnekovou nať, která se tvářila smutně.

A pokud bude příští rok stejný problém, tak zkusím doložit fotečkami.

BEZLEPKOVÁ DIETA

Asi rok jsem z důvodu poruchy metabolismu glutenů držela bezlepkovou dietu. Často jsem slyšela (dá se říci od každého člověka, s kterým jsem o tom hovořila) to je drahý... koukali na mě jak na blázna, co vyhazuje peníze. Opak je pravdou. Mohu z vlastní zkušenosti napsat, že mě to dráž nevyšlo. Tato dieta na mě měla pozitivní účinek v tom smyslu, že mě naučila jíst i správné porce. Sníte totiž všeho jen tolik, kolik vám tělo dovolí.

Příklady začátků:

  • uvařila jsem si "klasickou" porci těstovin, snědla jsem necelou polovinu a už jsem byla "plná" -  pochopila jsem, že stačí jen polovina toho, co jsem vždy snědla (klasické pšeničné těstoviny)
  • upekla jsem si v remosce bezlepkový chléb -  no zbytek jsem vyhodila, dá se jíst tak cca 3 dny, tak jsem obsah sáčku snižovala asi na 1/3 obsahu (porce na 3 dny)
  • bezlepkové palačinky jedla celá rodina - jsou jemnější, těsto jak houstlo jsem stále ředila
  • buchty z bezlepkové mouky byly jemnější a křehčí, taky rychle mizely

Poučení - poslouchejte tělo, ono vám samo poví.

Zkušeností mám dost, protože rok stravování mě pounaučil.

Jinak stále zahušťuji bezlepkovou moukou a používám více věcí ze "svého dietního období".